Kategoriler
İncelemeler

Gopro Hero5 Session İnceleme

Gopro Hero5 Session herhalde şu aralar premium sınıf aksiyon kamera almak isteyenlerin ilk aklına gelen üründür. Almadan önce başka kameralarla uzun süre mukayese etmeye çalışmıştım. Ancak şu bir gerçek ki youtube’da ki karşılaştırmalı videoların güvenilirliği tartışılır. Bu nedenle profesyonel çekimlerde kendini kanıtlamış olan Gopro markasını tercih ettim.

İncelemede Neler Var?

İnceleme videosunu kağıt üzerinde yazan ve herkesin erişebileceği bilgilerle doldurmaktansa olabildiğinde kullanım tecrübesi aktarmaya çalıştım. Fotoğraf ve outdoor video çekimlerimden kesitlerle birlikte, kameranın mobil uygulaması Capture arayüz kullanımından da bir kesit inceleme videosunda mevcut. Detaylı çekim örnekleri için Düldül Dağı videomu izleyebilirsiniz.

Tam Şarj ile Kayıt Süresi

Gopro Hero5 Session ın tam şarj ile ne kadar süre kayıt yapabildiği mevzusuna ise değinmedim. Çünkü 4K’dan 720p ye bir yelpazade seçmiş olduğunuz çekim moduna göre bu süre değişiklik gösterecektir. Ancak ille de örnek derseniz, outdoor faaliyetlerim sırasında çekimleri 1080p ve 60fps ile yapıyorum. Kesik kesik kayıt yaptığım için tam süre belirtemem ama günü birlik faaliyetler için şarj yeterli oluyor hatta faaliyet sonunda neler çekmişim şimdiye rahatlıkla bakınabiliyorum.

Mobil Uygulama Desteği

Her ne kadar Gopro Hero5 Session da bir önizleme ekranı bulunmasa da bu eksikliği akıllı telefonunuza indirebileceğiniz Gopro Capture uygulaması ile giderebiliyorsunuz. Bu uygulama ile kamerayı kayıt yapacağınız yere yerleştirdikten sonra açı kontrolü yapmak, kayıt başlatıp durdurmak, fotoğraf çekmek, videoları telefonunuzda izlemek, videoları kırparak sosyal medya hesabınızdan paylaşmak mümkün. Ayrıca kullanacağınız çekim modunu kayda başlamadan önce yine bu uygulama üzerinden değiştirebilirsiniz. Bununla beraber Gopro’nun çekmiş olduğunuz videoları tabiri caizse süsleyip proje haline dönüştürmenizi sağlayan editör uygulaması Quik’te mevcut.

İyi seyirler..

https://www.youtube.com/watch?v=vE_0tuuft04&t=8s

 

 

Anahtar Kelimeler: Gopro Hero5 Session inceleme , Gopro Hero5 Session yorum , Aksyion kamera tavsiye , dağcılık eğitimi , kamp hayatı , Gopro Hero5 Session özellikler

(Visited 588 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlemin sonucunu yazınız * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.